| Sandu3 a întrebat:

Am un telefon Nokia ceva mai vechi(Nokia 5320)care nu mi-a creat niciodata probleme.Pana de curand.Cand,surpriza,dupa ce-l bag in priza pentru incarcat, el se incarca in 30 de minute fata de o ora si treizeci de minute cat scrie in cartea tehnica. Face treaba asta de vreo luna si chiar habar n-am de ce.Am descarcat bateria complet,l-am incarcat inchis, l-am incarcat deschis...nimic.Tot asa face.Se incarca prea repede.Are cineva vreun raspuns?

2 răspunsuri:
| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Simplu orice baterie are un grad de uzura e posibil ca una din cele 3 celule ale baterie sa se fi dus si automat nu o mai incarca da un google sa vezi cum e facuta si iti dai seama imediat

| Sandu3 explică (pentru Copaci_Liviu_1981):

Am inteles ce vrei sa zici.Intr-adevar nu este bateria originala.Cea originala pur si simplu s-a umflat si tinea din ce in ce mai putin.Dar se incarca normal.Totusi nu cred ca este de la baterie.Are aspect normal, o am de doi ani.Un virus crezi ca poate face asa ceva?