| Valentin_Dabija_1998 a întrebat:

Am un telefon Nokia lumia 520, si de acu 2 ore nu imi mai merge butonul de blocare/ deblocare? ce pot sa fac si cum mai pot conecta telefonul?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Du-te tu cu el intr-un service gsm, si spune-le sa-ti faca butonul acela. Sub butonul respectiv este o mica tablita care face contact cu o placuta, iar cel mai probabil acea tablita s-a dezlipit.

| Valentin_Dabija_1998 explică (pentru Jipa95):

Deci cind scot carcasa, si apas cu unghia merge, o sa ma duc cred ca in weekend la un service

1 răspuns: