| FoReVeRyOuNgBiTcH a întrebat:

Am un telefon Samsung Corby luat de la Vodafone. Vreau sa il dau unei prietene. Problema este ca ea este pe Orange si ii va baga cartela de la ei. Intrebarea este : Va merge telefonul de la Vodafone cu cartela de la Orange? Sau este blocat doar pe Vodafone?

AM NEVOIE DE RASPUNS URGENT!

FUNDA + VOT!

Răspuns Câştigător
| DiamantulAuriu a răspuns:

Da merge

4 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Daca nu este luat prin abonament ar trebui, repet, ar trebui sa fie deblocat. Iti sugerez sa il testezi inainte cu o cartela din alta retea. In orice caz, decodarea in functie de centru variaza intre 50 lei si 100 lei.
Succes, un gest frumos oricum. Asta daca nu i-l vinzi.

| Gabitza11 a răspuns:

Da.

| telefon000 a răspuns:

Daca este blocat pe Vodafone trebuie sa te duci de unde la-i luat si sa il deblochezi apoi va merge orice cartela in el

| SufarStar a răspuns:

Daca e pe abonament telefonul nu'ti va merge in alte retele decat daca il decodezi. dar poti sa ii faci si u o proba acasa daca merge sau nu, scoti cartela de vdf pe care o ai si bagi una din orice alta retea daca iti citeste cartela si aifseaza agenda si reteaua pe display inseamna ca nu e codat si nu e nici o problema