| Xenoverse a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy A5 2017 si problema este ca bateria telefonului se descarca repede cand are wi-fi-ul pornit dar cand dezactivez wi-fi-ul nu se mai descarca repede, oare bateria e pe duca? Sau e de la soft, ce pareri aveti?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"problema este ca bateria telefonului se descarca repede"

cât de repede?

| Xenoverse explică (pentru sierra1):

5% intr-o ora si 30 minute e cam mult.

| sierra1 a răspuns (pentru Xenoverse):

Rezultă: peste 24 ore - dacă-l butonezi in draci, e firesc

| marinaru777 a răspuns:

Daca ai intretinere dispozitiv dai mai des curatate/inchidere aplicatii daca nu cauti un programele pa magazin play.

| tdy a răspuns:

Dacă ai un Android cât de cât nou trebuie sa ai in setări " întreținere dispozitiv " si incearca sa golești cât mai des memoria sa fie telefonul " fresh " daca nu functioneaza contacteazai pe cei de la Samsung. Dacă ai garantie e si mai bine ca ti-l poate face prin aplicatie sa iti verifice telefonul.

| Saske96 a răspuns:

Schimba bateria poate ii prea veche.https://www.gsmnet.ro/......-a520-bulk

| Basy_Home_1975 a răspuns:

Salut sunt ITS și nu este pe ducă doar te joci prea mult pe el și dacă nu este de la asta încearcă sa instalezi un booster sau sa Golești spațiu sper ca te am ajutat

| Xenoverse explică (pentru Basy_Home_1975):

Eu foloseam telefonul doar pentru apeluri, Facebook, messenger si net atat.