| vavitza a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Lite Trend si am instalat Facebook Messenger dar vreau sa il dezinstalez dar nu stiu cum. Ma poate ajuta cineva sa fac acest lucru?

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Settings/applications/manage applications...dai click pe aplicatia ce vrei sa o dezinstalezi.
bafta

| AliLina2 a răspuns:

Pai tii apasat mult pe ea si pe ecran sus iti va scrie delete si uninstall.dai pe uninstall..sau te duci la setari-apps(aplication)-si apesi pe ce vrei sa dezinstalezi..succes!

| vavitza explică (pentru AliLina2):

Poate sa imi dea cineva un link de unde pot descarca facebook-ul in limba rromana pentru acest telefon?

| AliLina2 a răspuns (pentru vavitza):

Nu e deocamdata.dar poti face asta..Pentru a modifica setările privind limba de afişare de pe Facebook:

Caută în colţul din dreapta sus a oricărei pagini de pe Facebook pictograma setari- iar după ce dai click pe ea, selectezi opţiunea Setările contului.
În meniul din partea stângă trebuie să fie selectată opţiunea General
Poţi selecta limba română din meniul vertical ce se deschide după ce faci click pe rubrica Limbă, după care apeşi butonul Salvează modificările.