| KtaLyN_2693 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy S Advance si i-am spart ecranul, insa doar ecranul din sticla e crapat si touch screenul functioneaza perfect. Deci trebuie sa ii schimb decat sticla de pe Amoled. Precizez ca telefonul este in garantie si vreau sa stiu ce bani imi ia sa il repar.

1 răspuns:
| DANIEL72 a răspuns:

SALUT.daca este in garantie nu ar trebui sa iti ia nici un leu, depinde daca este cumparat de la magazin sau este achizitionat de la vreo companie de telefonie mobila? daca l-ai l-ai achizitionat de la magazin nu costa nimic find in garantie dar mai sunt si anumite compani care daca este din cauza clientului trebuie sa platesti reparatia cei de la telefonie mobila specifica in certificatul de garantie lucrul acesta "daca este din vina clientului costul reparatiei va fi suportata de catre client" dar si asa nu costa asa mult avand in vedere ca celalalte functi sunt bune.MULTA BAFTA. alti prefera sa isi cumpere ei de la un service ecranul si sa il schimbe ei decat sa astepte 2-3 saptamani pana este gata. reparatia costa cam pana in 30-50 ron.