| Badea_Adrian_1982 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy S10 lite si am o problema foarte ciudata la el. Dacă îmi conectez castile, fie cu fir(castile din pachet), fie wireless( galaxy buds), din acestea se aud un bâzâit, nu foarte deranjant, dar există. Le-am conectat si la un Google Pixel si se aud foarte bine, fără nici un bâzâit. E clar ca e de la telefon, dar ce as putea face sa rezolv problema si care e aceasta?

2 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Dezactivează efectele audio din setările telefonului, precum corecția audio (egalizatorul, surround efectul) și dezactivează orice aplicație de reglare a tonului. Poți dezactiva și bluetooth-ul, poate încă ești conectat la un echipament de prin apropiere. Verifică dacă se mai aude.

| Alive99 a răspuns:

Nu cred ca ai avea ce face.Frecventa este diferita.