| Carpiuc_Raul_1996 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy S3 Mini si l-am resetat pentru ca fuctiona foarte greu. De atunci nu mi se mai incarca videoclipurile de pe YouTube si nici cele de pe Facebook. De asemenea nu mai functioneaza nici chat-ul de pe facebook. Stie cineva ce se poate face?

Răspuns Câştigător
| cezarultau a răspuns:

Setari/retele/retele mobile/nume puncte acces/bifeaza Orange internet sau Vodafone internet, depinde in ce retea esti.

| Carpiuc_Raul_1996 explică (pentru cezarultau):

Am facut asta. Acum merge. Mersi mult!

10 răspunsuri:
| Rax a răspuns:

De cind l ai reseata functioneaza mai repede? si eu am problema asta ca merge mai greu.

| Carpiuc_Raul_1996 explică (pentru Rax):

Da, merge mult mai bine de cand l-am resetat!

| Rax a răspuns (pentru Carpiuc_Raul_1996):

Dar s a stricat stremingul de descarcare si chatul, nu? e un inconvenient mare, ca as incerca si eu sa l resetez...

| Carpiuc_Raul_1996 explică (pentru Rax):

Poti sa il resetezi fara probleme insa ai grija ca ti se vor sterge toate documentele ce le ai in telefon insa contactele iti raman salvate. apoi fa setarile de la raspunsul de mai sus si e ca nou!

| Rax a răspuns (pentru Carpiuc_Raul_1996):

La ce documente te referi?

| Carpiuc_Raul_1996 explică (pentru Rax):

Poze, muzica, mesaje etc.

| Rax a răspuns (pentru Carpiuc_Raul_1996):

Dar aplicatiile ca whatsapp, viber vor fi dezactivate din telefon? trebuie sa le descarc din nou? si se pierd si conversatiile din ele?

| Rax a răspuns (pentru Carpiuc_Raul_1996):

L am resetat.acum imi pare ff rau.am pierdut tot, si agendalaughing

| Rax a răspuns (pentru Carpiuc_Raul_1996):

Iar deschiderea este tot greoaie, astept la fel citeva secunde bune, de la 3, 4 la 7 sec sa se deschida cate ceva, cu toate ca resetindu l mi a eliberat multa memorie.pt mine a fost degeaba.happy