| Floryn9 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy S3 mini, si mi-am pus toate sincronizarile active, e bine sa le las sau sa le sterg? Daca le sterg imi afecteaza telefonul cu vreo ceva? Ma enerveaza din cauza ca atunci cand le-am pornit aveam multe in contacte adresele de facebook, WhatsApp, etc.

6 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu se intampla nimic daca ai sync off. Eu in setari am o lista de conturi si am sync off la toate in afara de twitter. Cred ca e mai bine sa dai sync off ca nu prea iti foloseste.

| Floryn9 explică (pentru AlexanderAdrian):

Si cum fac asta?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Floryn9):

In setari - accounts, ai toate conturile inregistrate pe dispozitiv

| Floryn9 explică (pentru AlexanderAdrian):

Da, asta stiu, dar cum pot sa le opresc (sa dau pe fiecare cont si sa dau la"Eliminare cont") sau cum? Am 8 conturi...

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Floryn9):

Nu, eliminare cont e stergerea contului. Acum m-am uitat mai bine ca uitasem, e un singur buton pentru sync e printre alea care se fac verzi sus in bara de stare, dai jos bara de stare si apesi iconita din coltul dreapta sus pana vezi toate optiunile (bluetooth, airplane, sound etc) si apesi pe sync sa nu mai fie verde si atunci va fi sync off la toate aplicatiile, poti insa sa configurezi unele aplicatii separat sau sa dai cand ai chef cate un sync manual acolo din accounts.