| BeeaBeea a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy S3 Mini si mi se descarca bateria foarte repede! Ma joc pe el,dar si atunci cand il incarc si nu am nimic deschis, netul sau alte aplicatii se consuma...ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Ai de mult timp telefonul, implicit bateria? Daca da, fa-i un mic test: scoate bateria din el, pune-o pe o suprafata plata, si incearca sa o invarti. Daca se invarte mult, inseamna ca bateria e putin 'bombata' in mijloc, si nu ar trebui sa fie. Trebuie schimbata.

Pentru informatii aditionale despre cum sa salvezi viata bateriei iti las un link: http://forums.androidcentral.com/......tips.html. Pe tine te intereseaza doar primul post de aici. Sunt mai multe Tips & Tricks. :P

10 răspunsuri:
| DarkAndDreary a răspuns:

Daca folosesti internetul pe cartela o sa se descarce repede.
De asemenea daca lasi telefonul la incarcat dupa ce bateria a ajuns la 100%, ii micsoreaza durata de viata.

| BeeaBeea explică (pentru DarkAndDreary):

Stiam chestiile astea, dar nu fac nici una dintre ele...

| Roibu a răspuns:

Salut! este posibil ca telefonul tau sa aiba o Problema prin care sa piarda energie asa ca daca telefonul tau este in garantie il poti trimite catre Service ori daca nu ai aceasta posibilitate prezinta-te in magazinul/Reprezentanta unui Operator Mobil si verifica-l

| RoxaNaa1663 a răspuns:

Sunt diferite aplicaţii care sunt de descărcat. caută pe google.

| BeeaBeea explică (pentru miTzuliK93):

Nu am de mult telefonul...si site-ul pe care mi l-ai dat nu merge

| miTzuliK93 a răspuns (pentru BeeaBeea):

Tu doar fa-i, mai intai, testul de care ti-am zis mai sus.

http://forums.androidcentral.com/......-tips.html

Acum ar trebui sa mearga linkul. :-/

| BeeaBeea explică (pentru miTzuliK93):

Am facut testul, nu se invarte aproape deloc, si da acum merge site-ul.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru BeeaBeea):

Ok, deci bateria e buna. Nu e din cauza asta. thinking Nu stiu ce altceva ar putea fi. Poate ai aplicatii care ruleaza pe fundal. Si alea consuma energie. La fel si Bluetoothul activat sau 3G-ul. confused

Uita-te si pe acel site. Vei gasi trucurile de care ti-am zis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimb o.

| MayaMadutza a răspuns:

Buna...ori schimbi bateria ori îți cumperi alt telefon! si eu am avut aceeași problema tot cu s3, am schimbat bateria dar degeaba. poti sa i-l si repari dar nu-ți convinewinking