| birdie14 a întrebat:

Am un telefon Samsung GT-E1182 dual sim şi am încercat să introduc o cartelă Digi Mobil,dar de fiecare dată îmi arată Incorrect sim.Să înţeleg că nu este compatibil? Sau este altceva? Menţionez că telefonul nu e luat pe abonament sau ceva de genul,ci pur şi simplu a fost cumpărat, deci nu cred că este nevoie să merg să îl deblochez.

Răspuns Câştigător
| Cronki a răspuns:

Nu este compatibil. Telefonul GT-E1182 are frecventa de retea intre 900 - 1800 MHz, adica 2G.
RCS/RDS detine o retea de telefonie mobila de tip 3G.
Pentru Digi Mobil, telefonul trebuie sa fie compatibil cu retelele tip 3G (UMTS ce functioneaza in banda de 2100 MHz).

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este compatibil cu cartela de la Digi.