| Idontknow69 a întrebat:

Am un telefon Samsung GT-S 5230 si nu imi merge netul. De ce? crying

11 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Am avut si eu telefon din asta.Ai netul activat? Atunci poate ca nu ai toate setarile si profilul activat.Intra la "aplicatii", apoi "mai mult" si vei gasi "profiluri navigator" de unde iti alegi profilul corespunzator.Intra si la "navigator" si dai "setari" si alegi profilul si acolo.
Daca nici acum nu merge inseamna ca nu ai netul activat.

| Idontknow69 explică (pentru Bondarel99):

Atunci cum să-mi activez netul?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Idontknow69):

Ti-am zis mai sus unde sa dai...

| Idontknow69 explică (pentru Bondarel99):

Da! Dar eu nu am la aplicatii: Mai mult crying(( Ce drequ' fac? thinking

| Bondarel99 a răspuns (pentru Idontknow69):

Nu gasesti nicaieri "profiluri navigator"? Macar du-te la navigator si cauta la setari ca trebuie sa gasesti.Si eu am avut telefon din asta si m-am chinuit pana am priceput care-i treaba, dar nu e asa de greu.Sau poate nu ai toate setarle la internet.

| daηă a răspuns:

Poate că nu e activat.
Uită-te și pe la setări thinking

| Trynda a răspuns:

Depinde ce internet ai. Daca ai de la o retea de telefonie mobila trebuie sa ai configuratie pentru provider-ul respectiv. gen cosmote/Vodafone. Suni la un numar sau te uiti la ei pe site cum se face. Daca e wireless si nu merge sa umbli, ori e reteaua pe o banda care nu o suporta telefonul ori e restrictionat accesul in retea pentru alti utilizatori.

| lucian_2018 a răspuns:

Nu ai setarile de la internet pe acea cartiela.
Sau ai alt profil selectat

| Alexxutzu14 a răspuns:

Ai 2 variante daca ai net pe cartela porneste traficul de net din setari- wireless si retele apoi retele mobile si prima de sus sau pentru wi-fi cuta o sursa buna.

| Idontknow69 explică (pentru Alexxutzu14):

Ok! Bun....Nu inteleg nimic.

| aleeeeeex a răspuns:

Salut. Trebuie sa ai activat netul. Uita-te in setari.