| Gherghina1234567890asdfsdgdfadasfsfa a întrebat:

Am un telefon Samsung S3 neo. Când intru într-un joc de încălzește dc?

Răspuns Câştigător
| alexsil05 a răspuns:

In functie de procesor....cum telefonul tau e din 2012, are procesoare mai inferioare decat modelele S5 sau S6; Sa nu uitam faptul ca procesoarele telefonului tau sunt mai vechi. Sa iei in calcul ca:
-Din cauza ca prin procesor trec multe informatii (10010101 etc.) si se produce o ''Frecare''; procesoarele incalzindu-se.
-Jocul jucat de tine este mai nou decat telefonul tau.
-Bateria telefonului tau este uzata (se descarca repede?)
-Memoria flash a telefonului este plina.
-N-ai destui RAM instalati.

Dupa mine cred ca este de la procesor.

3 răspunsuri:
| PumaTigruta a răspuns:

Logic ca se incalzeste, am si eu un telefon care e fabricat in 2016 si are si doua procesoare dar tot se incalzeste..Este de la procesor si placa video iar al tau cum este mai vechi, e normal sa se incalzeasca...

| Sferdian_Alexandru_1997 a răspuns:

Pai cel mai probabil stai prea mult pe el sau ai strica ventilatorul