| alexuta123A a întrebat:

Am un telefon Samsung wave y conectez căștile la dispozitiv dau drumul la muzica iar când dau volumul mai tare telefonul își da restart.Care ar putea fi cauza?

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Pot fi mai multe probleme, unele dintre ele le poti repara chiar tu si altele nu.
Poti sa ai noroc sa fie dat peste cap music player-ul nativ al telefonului, da pentru a te convinge iti recomand sa downlodezi un music player de pe google market baga castile in telefon si porneste programul, daca telefonul se reseteaza inseamna ca nu e asta problema.
O schimbare de rom (versiune de android) te poate scapa de aceasta problema (asta doar daca ai umblat tu in setari si ai facut ceva fara sa stii)
Problema ceea mai grava. sa nu fie placa telefonului de vina ca atunci nu ai ce sa ii mai faci!
Daca esti din Bucuresti te pot ajuta sau iti pot spune exact ce problema are telefonul tau dupa ce ma uit atent la el