| sweetgirl13 a întrebat:

Am un telefon Samsung wave y young la fleur. el are android sau trebuie instalat? daca da cum?

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest telefon NU are Android, are sistem de operare Bada 2 - vezi specificaţiile la linkul :
http://telefonultau.eu/products/Samsung-Wave-Y-S5380-La-Fleur-Edition.html

Toate cele bune.

| Bogdan4688 a răspuns:

Da acest telefon are bada deci e cam aceeasi lucru cu android.

| Darcklight a răspuns:

Are bada OS, v2.0, si nu merge instalat sistemul de operare android.

| GrumpyGirl a răspuns:

Eu iti pot spune ca nu se poate instala niciun android la telefoanele care n-au, dar al tau are

| Laur3ntiu90 a răspuns:

Android nu merge sa-l instalezi in totalitate (va arata ca un android 100% ), singutul dezavantaj este ca nu poate rula aplicatii android (.apk) dar este super frumos, eu l-am intalet si imi place cum arata si cum se misca, in plus iti mareste si durata bateriei. Daca vrei sal il instalezi da add la id de mess laur.laur3ntiu si iti explic eu ce si cum trebuie sa faci. Funda?

| Andrews2013 a răspuns:

Eu vr sami iaau android pe tel dar trebuie banii