| victor73 a întrebat:

Am un telefon si vreau sa ma conectez la wireless am bagat parola si am dat sa ma conectez scrie ca se conecteaza si sa astept dar la final nu sa conectat de ce?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece este la fel ca si cu o antenă de satelit, cu cît ai mai multe obstacole in față gen, copaci, stai in spatele blocului, blocul este in u, etaj inferior, cu atît m ai mult semnalul este blocat si telefonul nu va prinde nimic, Si antenele care se pun la etaje superioare semnalul este 100% garantat.Asa că mută te cu telefonul in alte camere si vezi unde ai semnal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in setarile telefonul si vezi daca ai netul activat. daca telefonul e performant atunci nu vad unde e problema decat net dezactivat din setarea telefonului. Desi mi am zis fara sfaturi de genul asta ca toata ziua asta fac, hai sa te ajut.Succes.

| JustmeV a răspuns:

Din cauza semnalului mic.

| JoeTPU a răspuns:

Probabil nu e semnalul bun.

| MiculFaraon a răspuns:

Salut. Nu ai semnal bun sau gresesti parola

| aldas2 a răspuns:

Eu cred ca nu se conecteaza pentru ca telefonul nu il simte.

| dupstepbakk a răspuns:

Pentru ca nu ai semnal bun si eu am patit tot asa si nu aveam semnal bun