| Marmeladaaaa a întrebat:

Am un telefon. un iPhone 4, si este blocat pe Orange Franta. as putea sa-i fac ceva? Sa-i pun Gevey sim sau R-sim? Sau daca as putea sa il deblochez sa fie liber de retea.
Va multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti tu sa l deblochezi, mergi cu el la astia care decodează telefoane.

| Marmeladaaaa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai si pot apoi sa bag sim de Orange Romania? adica il face gen liber de retea?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Marmeladaaaa):

Da, din moment ce ei il deblochează este liber, poti folosii orice cartelă.

| Grimster a răspuns:

In Franta, ca sa deblochezi un iPhone pentru alta retea, bagi noua cartela, conectezi telefonul la PC si lansezi iTunes. Nu stiu daca functioneaza si pentru debolcare pentru retea din Romania.

| XxAdelyYn11xX a răspuns:

Din cate stiu eu nimic asa zis "legal".
Parerea mea e sa nu incerci sa il deblochezi.

| Elena1729 a răspuns:

Poti folosi gevey