| DenqOO a întrebat:

-Am un telefon unde pot să aleg între 60 și 120 Hz. La bun dacă îmi dau seama de diferența.
Voi vă dați seama?
Și unde vedeți cel mai bine aceasta diferență?

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Realitatea e ca daca. Nu cumva te uiți după treaba asta cu atenție, nu o sa o observi. Se vede mai mult cand te plimbi printr-o pagină mai lungă sau cand te joci

Lasa rata de refresh la 60 ca nu are rost sa iti pape extra baterie pentru o treabă pe ca nici nu o prea vezi.

| NotNamed a răspuns:

Se vede clar diferenta dintre cele doua rate de refresh. Cea de 120 e de doua ori mai fluida, n.ai cum sa nu observi. Singurul lucru negativ e ca mananca baterie de rupe, de doua ori mai rapid.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Eu am unul de 90HZ si pot comuta si pe 60HZ. Vad clar diferenta. eventual intra pe un site si da scroll sus jos acolo, ar trebui sa vezi diferenta sau in meniu.

| TitoJacksana a răspuns:

Este foarte clară diferența iîntre 60hz si 120hz, mai ales daca ai un PC si un monitor cu acest refresh rate, automat telefonul se va misca mult mai smooth fata de cei 60hz pe care îi avea initial