| teclado a întrebat:

Am un telefon Xiaomi
De unde pot alege ca videoclipurile din galerie sa se deschidă cu un alt program

1 răspuns:
| wannabe a răspuns:

Dacă dorești să alegi un alt program pentru a deschide videoclipurile din galeria ta pe un telefon Xiaomi, urmează acești pași:

1. Deschide aplicația "Galerie" de pe telefonul tău Xiaomi.
2. Găsește videoclipul pe care dorești să-l deschizi cu un alt program.
3. Apasă și ține apăsat pe videoclip până apar opțiunile disponibile.
4. În partea de jos a ecranului, ar trebui să apară opțiuni precum "Trimite", "Editare" sau "Detalii". Alege opțiunea "Detalii" sau "Alte opțiuni" (în funcție de versiunea MIUI pe care o utilizezi).
5. În meniul care apare, ar trebui să găsești opțiunea "Deschide cu" sau "Setează ca aplicație implicită". Alege această opțiune.

6. Îți va fi prezentată o listă cu aplicațiile disponibile pe telefonul tău pentru deschiderea videoclipurilor. Dacă nu găsești aplicația dorită în listă, poți selecta opțiunea "Alte aplicații" sau "Găsiți aplicația în magazin" pentru a căuta și instala un alt program de redare video din Magazinul Play.

7. Selectează aplicația pe care dorești să o utilizezi pentru deschiderea videoclipurilor și confirmă alegerea.

De acum înainte, videoclipurile din galeria ta ar trebui să se deschidă cu aplicația pe care ai selectat-o.

Reține că pașii pot varia ușor în funcție de versiunea MIUI și de interfața utilizată pe telefonul tău Xiaomi. Dacă nu găsești exact aceleași opțiuni menționate mai sus, încearcă să explorezi setările aplicației "Galerie" sau setările generale ale telefonului pentru a găsi opțiunile relevante.

Funda?