| MaxKiller a întrebat:

Am un Vodafone Smart 2, l-am root-at si as dori sa-i instalez un custom rom ( sa schimb androidul ) cu ceva de genul cyanogenmod, miui sau orice alt rom care sa functioneze.
As dori sa raspunda doar cei care au facut asta deja sau sunt siguri de ceea ce spun.
Cel mai bun raspuns are FUNDA!

5 răspunsuri:
| MaxKiller911 a răspuns:

Salut! Uite aici un tutorial, te rog sa-l urmaresti pana la final si apoi sa treci la treaba, pentru ca nu este chiar asa usor :D.

Link :http://www.youtube.com/watch?v=pHD9T9mrqR8

Bafta! :D

| MaxKiller explică (pentru MaxKiller911):

Frate stiu cum sa il instalez dar nu gasesc unul care sa mearga pe telefonul meu.
Si in linkul pe care mi l-ai dat, tupul acela ofera un link de download dar nu gasesti deloc pentru telefonul meu acolo.

| MaxKiller911 a răspuns (pentru MaxKiller):

Atunci nu prea stiu ce pot spune, du-te la un service sau intreaba un specialist cum se face...

| MaxKiller explică (pentru MaxKiller911):

Prefer sa nu ma duc la service laughing, fiindca acum 1 luna am stricat telefonul si l-am dus la service, l-am lasat acolo pana sambata cand m-am dus sa-l iau dar nu reusise sa-i faca nimic si duminica l-am facut eu acasa.laughing

| MaxKiller911 a răspuns (pentru MaxKiller):

WOW! Pffff...ce chestie! rolling on the floor Nu stiu frate cauta un tutorial pe net ceva.
Bafta!