| VioChiru a întrebat:

Am un xiaomi redmi note 3 și nu de aprinde sau nu apare pe ecran nimic când sună ...ci doar de aude soneria.
Pls help me.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Caută să-l resoftezi din butoane (power+volum sus) sau (power+volum jos).
Asigură-te că ai salvat în contul Google tot ce vrei să fie salvat din telefon.
Posibil ca resoftarea să dureze mai mult de o oră. Să fie încărcat; cartela o poți lăsa în el.
Dacă nu va merge îl duci la service.

| Bogdan70001 a răspuns:

Senzorul de proximitate...
Vezi daca il poti regla din soft (exista posibilitatea asta pentru orice eventualitate)

Daca nu se poate rezolva din soft du-l intr-un service

| lilianaadelina a răspuns:

Displayul este spart

| VioChiru explică (pentru lilianaadelina):

E nou tel...am rezolvat oricum mersi frumos...