| Nimeni10 a întrebat:

Am un xiaomi redmi note8 am Android miui10 si imi arata daca vreau sa ii fac update la miui 11, ma gandesc sa nu imi mearga telefonul mai greu cu noul Android.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Update la miui 11 nu o să iți schimbe mult interfaza.
În plus îți aduce îmbunătățiri ca să spun așa.
În final, că vrei sau nu, telefonul o să își facă update. Dacă oprești update automat faci o greșeală mare.
Alegerea e a ta.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Poti sa ii faci update linistit, Note 8 e destul de bun cat sa nu aiba probleme.

| Nimeni10 explică (pentru Wr3nch):

Al meu redmi note 8 simplu nu pro.

| gelu1970 a răspuns:

În MIUI 11 nu am auzit încă să aibă probleme de randament. Toți cei ce au făcut update sunt mulțumiți.
Eu te sfătuiesc să o faci.
Dacă o să ai vreo problemă cu telefonul nu cred că o să fie de la update.

| Nimeni10 explică (pentru gelu1970):

M-am invatat cu miui 10, asta e problema laughing

| gelu1970 a răspuns (pentru Nimeni10):

Update la miui 11 nu o să iți schimbe mult interfaza.
În plus îți aduce îmbunătățiri ca să spun așa.
În final, că vrei sau nu, telefonul o să își facă update. Dacă oprești update automat faci o greșeală mare.
Alegerea e a ta.