| LTAA a întrebat:

Am văzut pe multe mașini sau reclame, numere de telefon, cu cifre, ceva de genul:
072222AVON.
Cum îmi dau seama care sunt numerele ascunse, și ce rost au aceste ascunzători?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

E 2 in 1 adica si reclama si nr. de telefon.Cand scrii mesaje folosesti aceleasi taste ca si cand dai telefon doar ca aici e invers:072222 2866 (avon pentru ca o si n sunt pe aceiasi tasta 6)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nicio ascunzatoare, e doar reclama.

Chiar nu stii ca unui grup de cifre pe o tastatura de telefon corespunde un numar?

AVON = 2866

| LTAA explică (pentru suntserios):

Da, ma gandeam fix la tastele numerice...

| Vektor a răspuns:

Pentru ca numere de telefon si pentru ca reclama...

adica chiar nu te prinzi ce taste trebuie sa apesi sa scrii avon pe telefon? smug