| JusTPauL a întrebat:

Am vazut pe Youtube un video in care era prezentat s9+ si zicea ca daca incarca telefonul de la 0-100% de 4 ori tine bateria mai mult. Chiar de la a 2 incarcare completa zicea ca se simte diferenta.
Intrebarea mea ar fi. Cat timp trebuie tinut la incarcat?
Normal el se incarca complet intr-o ora.

4 răspunsuri:
| Alinus23031230 a răspuns:

Probabil facea referire la primele 4 incarcari de la achizitioarea produsului, dar nu cred ca o baterie pote tine mai mult. pana la urma nu poti face o baterie de 3500mAh sa se faca de 4000 sau ceva de genu.

Si odata ce telefonul are 100% nu mai primeste curent, deci daca se incarca full degeaba mai tii telefonul in priza

| JusTPauL explică (pentru Alinus23031230):

Da la primele 4 incarcari de cand a fost cumparat.
Faza e ca eu aveam 61% baterie cand l-am pornit si m-a tinut cca 2 ore, ceea ce e putin pentru ca majoritatea se lauda cu 2 zile de utilizare intensa.
Acum o sa-l repornesc daca tot nu conteaza cat timp sta la incarcat.
Vreau sa vad cate ore de ecran pornit duce cu prima incarcare completa.

| Alinus23031230 a răspuns (pentru JusTPauL):

Dupa ce il incarci fi atent la timpul necesar pentru descarcarea completa a telefoului. Daca tine mai putin de 8 h cred ca e o problema si ti.as sugera sa te duci la garantie fiindca nu e ok ca un s9 sa te tina maxim 6h de la incarcarea completa

| JusTPauL explică (pentru Alinus23031230):

Primii 20% s-au dus repede.
Mai am 56% dupa 3 ore de Youtube cu volumul la 70% si luminozitatea la jumate. Internet pe date cu rezolutie la video 480p fara full screen.
Destul de bine zic eu. Cred ca la urmatoarea reincarcare o sa tina si primii 20% mai mult.