| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut pe Youtube un videoclip cu un om care scria ca de ce a trecut pe ios si dupa inapoi pe Android, si in comentarii tot vedeam ca e naspa iphone-ul si ios-u, explicati-mi dupaa parerea voastra care e maai bun si care este mai "fain" cum sa zic laughing) si eu am telefon cu Android numa ca na pnm... galaxy young 2 apoi ce e sigur ca nu tare imi mai place acesta dupa 2 ani de utilizare laughing)

Răspuns Câştigător
| iDarkness a răspuns:

Salutare. Daca vrei un sistem clean si care sa ruleze impecabil, iti recomand IOS-ul. Insa, eu prefer androidul deoarece ai mai mult control asupra lui (Ai liber sa faci ce vrei), pe cand la iPhone nu e tocmai asa. Dupa parerea mea iPhon-ul este pentru oamenii care nu stiu ce vor de la un telefon. Recomand Android.
T/C.

| anonim_4396 explică (pentru iDarkness):

Cum adica este pentru oamenii care nu stiu ce vor de la telefon? eu stiu clar ca nu vreau sa aiba lag si sa fie bun

| Zaygon a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica esti un simplu utilizator care va folosi telefonul la nivelul low si poate medium. Spune sincer: vreau sa ma joc, sa imi fac poze, sa stau pe Facebook si alte chestii de genu, sa dau mesaje si un telefoane.

| iDarkness a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste cu atentie. Pe iPhone nu ai libertatea sa faci ce doresti, pe cand la Android ai control total mai ales daca-l rootezi.

| anonim_4396 explică (pentru iDarkness):

Bine eu de exemplu l-as folosi din cand in cand pentru poze si filmari nu sunt chiar asa mare fotograf, pentru maxim 4-5 jocuri si niste aplicatii de baza gen snapchat Facebook messenger si Instagram, si daca ii sa imi iau pentru aceste aplicatii plus sa zicem 5 jocuri merita sa imi iau iphone 6s sau iphone 6? big grin

| iDarkness a răspuns (pentru anonim_4396):

6s, are 2GB RAM. Sper sa nu uiti de funda.hee hee