| BruneTTe a întrebat:

Am vazut un telefon pe Okazii si vanzatorul spune ca da certificatul de garantie de 24 de luni impreuna cu telefonul. Scrie "fara factura", deci factura nu o da. Ar fi mai bine daca mi-ar da si factura sau nu conteaza ca oricum e pe numele lui?
Eu voi putea beneficia de garantia aceea, nu?
Produsul are si garantie de livrare.Imi garanteaza asta ca nu e vreo teapa? (nu ma prea pricep eu cu site-ul Okazii worried ). Multumesc.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Garanţia se "efectuează" dacă este ÎNSOŢITĂ de bonul de casă sau/şi de factură!

Dacă îţi dă factura este ok, nu contează numele persoanei - doar în cazul garanţiei "pe viaţă".

Garanţia de livrare ÎNSEAMNĂ că banii NU ajung la vânzător, ci la sediul "ocazii.ro" - iar DUPĂ ce tu CONFIRMI că produsul este ok şi corespunde anunţului banii se vor trimite la vânzător.

Pentru detalii vezi linkul :
http://www.okazii.ro/arhiva-pagini/garantia-de-livrare-pentru-cumparatori

| andreea1405 a răspuns:

Daca ai garantia dar nu ai factura nu ai facut nimic, absolut nimeni nu ti-l va repara! Ai grija pe okazii sunt persoane ok si tepe! ....vezi cate calificative positive are utilizatorul, cate negative!

| BruneTTe explică (pentru andreea1405):

Am vorbit cu vanzatorul si mi-a spus ca da totusi factura, doar ca, bineinteles este pe numele lui. Este tot egal cu 0 sau va fi bine ca o am, chiar daca nu este pe numele meu?