| Georgiana_Georgi_1997 a întrebat:

Am Vodafone smart prime 7 si vreau să-mi mut câteva aplicații pe cardul SD, deoarece memoria interna e aproape plina.Am căutat tutoriale pe Youtube si nu am găsit nimic de folos. Daca știți, va rog să-mi spuneți.

3 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Setari->Aplicatii->Aplicatia respectiva pe care vrei s-o muti->Mutare pe card SD.

| KanameKuran a răspuns:

Nu toate telefoanele au aceasta optiune. Incearca: Setari->Aplicatii->Aplicatia respectiva pe care vrei s-o muti->Mutare pe card SD
Daca aceasta optiune nu iti apare, va trebui sa ii faci root si sa instalezi o aplicatie speciala. A face root presupune a renunta la un strat de securitate al telefonului si a renunta la garantia telefonului.

| RandomStudent a răspuns:

Intra in setari>stocare si o sa ai optiunea "default storage" si selectezi "sd card". Dupa ce ai facut asta intri in aplicatia respectiva si o vei putea muta(o sa mai ramana cativa mega pe telefon, depinde si de aplicatie)