| ANONIM12737 a întrebat:

Am vreo sansa sa fac rost de pozele sterse din telefon? In afara de opțiunea 'poze sterse recent' ca le-am sters si de acolo

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-le adio, ca nu mai ai cum sa le recuperezi.

| andreidmbm a răspuns (pentru Violleta2022):

Scuze de off-topic, dar tu, când dai un răspuns, te și informezi, sau le dai din burtă? Văd că la orice postare apari, asta n-ar fi o problemă, problema e calitatea răspunsurilor. Proaste și demne de aruncat la gunoi...

Bula
| Bula a răspuns:

Doar daca pozele au fost salvate pe card-ul de memorie (SD) si n-ai mai facut noi poze /filmari etc. pe card.
Sansele de recuperare scad vertiginos cu cat faci mai multe noi inregistrari.

Răspuns utilizator avertizat
| andreidmbm a răspuns:

Pozele se pot recupera, de preferat ar fi să nu mai descarci/să faci alte poze până când le vei recupera pe cele șterse.

Pozele, chiar dacă le ștergi complet, ele nu sunt eliminate din hdd, sunt doar șterse din index, și vor fi rescrise cu alte informații.

Pentru recuperare, execută următorii pași:
1. Intri pe Google Play și descarci DiskDigger.
2. Selectezi metoda de scanare.
3. Aștepți ca aplicația să găsească pozele care au fost șterse.
4. Bifezi pozele pe care vrei să le recuperezi și dai "Recover"

| Anoniq a răspuns:

Nup