| iwannabeperfect a întrebat:

Amun telefon care se descarca foarte repede si se incarca greu.ce nu e bun :bateria sau incarcatorul?

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Telefonul se descarcă foarte repede din cauză că sunt deschise simultan foarte multe aplicaţii ( care consumă din "resurse" ).

Apoi, în privinţa încărcării, în general, ar trebui să se încarce în aproximativ 2 ore.

N-ai dat detalii : n-ai precizat cât de repede se descarcă şi nici cât durează până la încărcare completă...
Eventual, poate fi vorba şi de o baterie cu defecţiuni.

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Utilizatorul!
Are multe aplicații pe el, sau se joacă toată ziua!
Bluetooth activat, wireless activat, facebook activat, etc etc.

Răspuns utilizator avertizat
| deeadeea111 a răspuns:

Bateria este de vina

| tr3ig a răspuns:

E posibil sa fie si incarcatorul. asa am patit eu cu un n97, il puneam la incarcat si statea 24 de ori si dupa in 3 ore se descarca, ia-ti incarcator orignal si vezi dacam ergel. baftawinking

| bee_2378 a răspuns:

Bateria!

| NutellaLover1 a răspuns:

Bateria.si eu am avut aceeasi problema.iti spun sigu, bateria nu ii buna.

| turnea2000 a răspuns:

Ai deschi multe aplicatii. ca sa mearga mai bine nu mai apasa pe butonul din mijloc ca sa se inchida aplicatia, ci pe cel din ''' inapio ''' si asa nu se mai descarca asa de repede

| alyka17 a răspuns:

Am o prietena care a patit la fel, iar de vina la ea a fost bateria.