| Miihaa a întrebat:

Andorid vs iOS?

23 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Orice Android cand umbli in el, la un moment dat vezi sacadari sau nu receptioneaza imediat touch-ul la comenzi. In schimb iOS-ul este fluid si nu se simt sacadarile fiindca este optimizat in asa fel incat sa para ca nu exista aceste sacadari. Plus ca e placut la atingere si are o luminozitate mare cand esti afara si esti cu telefonul, se vede chiar foarte bine. Acum fiecare utilizeaza ce sistem de operare doreste. happy

| Pool77 a răspuns (pentru RareşTPUro):

Inseamna ca n-ai vazut un display Samsung in soare.

| RareşTPUro a răspuns (pentru Pool77):

Nu am vazut display-ul unui Samsung fiindca nu m-au mai interesat terminalele cu sistem de operare Android.

| Pool77 a răspuns (pentru RareşTPUro):

Nu ca sa ma "laud" sau chestii de genul, insa displayul meu de pe S6 bate oricand displayul iPhoneului, ma refer la Iph6, nu la 6s pe ala inca nu l-am incercat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pool77):

Ce vezi tu colo nu sunt culori naturale.

Htc 10 a dat lovitura cu acel SuperLcd 5...

Singurele telefoane care ofera culori naturale sunt de pe piata sun iphone si HTC 10.
Restul sunt cu tehnologii Super Amoled si Ips.
Prefer iphone sau HTC 10 decat orice Samsung cu octa si alte nbunii inutile.

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede-ma asa am fost si eu.
Samsung? Du-l de aici ca acum il sparg,n-are ce sa-mi arate etc. Touchwizz de tot cacatul etc etc.
Crede-ma, de cand cu asta nu-mi pot imagina ziua cu alt telefon in mana, il "iubesc".
Nu-mi pasa ca nu-s culori naturale, vad in lumina soarelui? Da vad, noapte mi-l pot seta indeajuns sa nu-mi distruga ochii? Da.
Restul nu-mi pasa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pool77):

Stai calm ca nu iti distruge nimic.

Am sat eu cu ochii 2 ani intr-o tableta zi si noapte si n-am nimic.
Terminati dracului cu aberatiile astea.

| suffarstar a răspuns:

Andorid, in special HTC Sense. Nu se blocheaza niciodata si toate functiile unui Android obisnuit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca esti fata dupa poza de profil.

In cazul asta ios.
Nu are rost sa te complici cu mizeriile alea pe Android.

Spune ce buget ai pentru un iphone.

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mia mai, spune-mi de ce sunt mizerii? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pool77):

Pentru ca utilizez asa ceva de ani buni...

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

La fel si eu, dar Android nu mai e mizeria de la 6.0.1,mai ales cel de pe Htc 10 sau Samsung S6/S7,e chiar stabil.

| aCek1ng a răspuns:

Android.

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Andorid

| Cannibal a răspuns:

IOS

| ionut12iancu a răspuns:

Android

| AtotstiutirulNecunoscut a răspuns:

Deci, pentru fete, e mai bun un iOS (ceea ce folosesc iPhone-urile).

- iOS-ul e mai cool, smecheraş, şi mai de fiţe.
- Dacă vrei să te bucuri de un wi-fi mai bun, o securitate, şi poze mai excelente, îţi recomand iOS-ul.


Ceea ce diferenţiază iOS-ul de Android este că are o baterie mai bună decăt un Smartphone, un meniu mai uşor, şi nu are atăta lag în efectuarea operaţiunilor.



Băieţilor li s-au potrivi un Android (sper că nu greşesc).
O aplicaţie, o editare.xml.în fine.



Ptr. un Android, bani trebuie să ai!
Ca specificări îţi trebuie un procesor mai de calitate (nu am specific ce fel) şi anume,, made in Asia", un RAM de +1, 5. DOAR DACĂ VREI PENTRU APPS & GAMES.
Dacă vrei un ANDROID, recomand tabletele (doar dacă nu prea te duce buzunarul).
Eu recent mi-am cumpărat o Lenovo IdeaTab 2 A8-50. Are 4260 de mAh, ceea ce mă ţine aprox. 8h, şi merge excelent la categoria A& G!



Acum decizia îţi aparţine!
Dacă vrei nişte sugerări mai detaliate mă poţi contactezi în privat!

Acum funda o dai dacă vrei! =D

| Pool77 a răspuns (pentru AtotstiutirulNecunoscut):

"- iOS-ul e mai cool, smecheraş, şi mai de fiţe.
- Dacă vrei să te bucuri de un wi-fi mai bun, o securitate, şi poze mai excelente, îţi recomand iOS-ul."
SERIOS? rolling on the floor
Nu de alta, dar momentan cea mai buna camera de pe un Smartphone e pe S7/Edge. Securitatea da,e cea mai buna.

"Ceea ce diferenţiază iOS-ul de Android este că are o baterie mai bună decăt un Smartphone, un meniu mai uşor, şi nu are atăta lag în efectuarea operaţiunilor."
Habar nu am daca tu gandesti cand vorbesti, sau doar scrii asa sa te aflii in treaba, fratica, bateriile de pe iPhoneuri sunt "faimoase" pentru bateriile slabe, nu pentru ca-s puternice.
Sa inteleg ca iPhone nu e Smartphone? Nu inteleg de ce are un meniu mai usor? Doar pentru ca toate iconitele sunt pe "desktop"?
Mor cand va aud.

| AtotstiutirulNecunoscut a răspuns:

Pool77, care este menirea ta pe acest site!
A da! Să umilești, intimidezi lumea, și să pari tu cel mai tare..Se pare că unii n-au auzit de respect și politețe!

Acum ce vrei? Eu decăt mi-am spus părerea.
După cum ai spus și tu, dar în varianta mea: Se pare că încă n-ai auzit că sigur ar fi posibil să apară noul iPhone 7S. Cu o memorie internă de plus 200 GB.


De fapt da, vrei să intri în lista cu Top 100 de membrii. Dar nu uita că răspunsul tău cam pare a fii o mizerie!
Oricum te cam bate Romăna, de te lasă și fără Gramatică!

Mai invață și tu și apoi să vii aci să comentezi ca să pari Deștept. Pun pariu că nici la dos nu știi să te ștergi.

| AtotstiutirulNecunoscut a răspuns:

Măcar eu știu ce vorbesc, sunt la curet cu toate informații le despre telefoane, IT..etc..nu ca tine! rolling on the floor

| Pool77 a răspuns (pentru AtotstiutirulNecunoscut):

Vai vai, am sa plang de acum in colo.
Daca ai fi la curent nu ai face afirmatii de genul " Ceea ce diferenţiază iOS-ul de Android este că are o baterie mai bună decăt un Smartphone"
Nici nu mai am ce discuta cu asa oameni.
Lasa sa ma bata gramatica, imi ajunge mie rolling on the floor)))))))
Doar asa sa vezi cat te bate pe tine " la curet cu toate informații le "
Acum hai valea.

| Corinautaa a răspuns:

Android

| Acejockey1926 a răspuns:

Android