| anonim_4396 a întrebat:

Apelez un numar si imi spune ca numarul nu este in serviciu nr este de cosmote. Numarul de telefon format are telefonul deschis doar ca imi spune ca nu e in serviciu. O rezolvare?

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Fie nu are acoperire (servicii inexistente) fie numarul a fost portat in alta retea. Cartela in cazul acestei erori trebuie schimbata cu alta cu acelasi numar, pentru ca ea inca incearca sa intre pe vechea retea.

| Liliana1981 a răspuns:

Poate nu formezi numarul corect sau poate cartelei i-a expirat perioada de valabilitate. Roaga persoana sa incerce sa sune de pe acel numar oriunde si sigur i se va transmite care e problema.

| octasmz a răspuns:

Incearca sa suni din agenda sau sa formezi nr..eu am av aceeasi problema dar era din cauza ca sunam de la mesaj direct si acolo apare nr cu +04cv de genu.

| Scrieciu_Marcel_Cristi_1972 a răspuns:

Imi zice numarul nu este in serviciu si cate o data ca este in afara de acoperire