| KlaudiuRad a întrebat:

Aplicațiile Facebook și Facebook messenger chiar consuma bateria mult, că am auzit de pe site-uri străine ca se descarca exagerat de repede bateria de la ele și merge lent telefonul? Merită să le instalez, sau mai bine folosesc site-ul Facebook?

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Adevarat nu numai ca, consuma bateria dar iti consuma si resurse ram din telefon. eu ultima actualizare avea facebookul vreo 240 de mega. eu iti recomand sa dezinstalezi facebookul si messenger de la facebook si instaleaza facebook lite. iti ocupa pana in 10mb

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Grumpy1780 a răspuns:

Poti sa instalezi Messenger cu cea mai mare incredere ..cu el comunici mai rapid ..cat despre Facebook..pentru a evita consumul de baterie instaleaza Facebook Lite... ocupa foarte putina memorie si scade foarte putin din baterie... Funda?

| Romina05 a răspuns:

Eu le folosesc pe amandoua de mult timp si nu are nimic telefonul merge perfect, iar bateria e ok nu se descarca mai repede poti sa le folosesti linistit