| claudelul99 a întrebat:

Aplicația whatsapp a dispărut din telefon. Când apăs Instalare în google play, îmi spune "Accesați Aplicațiile mele pentru a stabili o conexiune cu server-ul". Ştiți cum aş putea rezolva?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recent s-au facut update-uri si schimbari in conditiile de folosire ale Whats-app-ului si probabil ca i-ai dat delete, in loc sa accepti noile lor conditii de folosire.
Intai verifica daca nu l-ai mutat din greseala intr-o alta grupare pe telefon, si daca nu o gasesti, reintaleaza-o.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai rătăcit-o, nu a dispărut total, poate ai introdus-o intr-o altă "căsuță".
Du-te la Setari (pe ecranul telefonului) si apoi la Aplicatii, si caut-o să vezi daca se afla printre celelalte aplicatii din telefon.

| claudelul99 explică:

Am rezolvat astfel. Nu era telefonul meu, în primul rând. Am actualizat software-ul (neactualizat de mult timp), apoi eroarea din google play arăta altfel "Nu se poate instala aplicații" Şi am urmat sugestiile lor, am şters datele şi cache-ul din magazin play. Apoi a mers.