| almaz a întrebat:

Apple ID, cand vreau sa-mi fac o inregistrare si selectez metoda de plata, imi apare asa o eroare, ce sa fac?

imagine: http://imgur.com/a/8tAxO

1 răspuns:
| cliviuv a răspuns:

Este simplu, nu sunt corecte datele de plata.
Fara sa fi logat pe appstore, intra si selecteaza o aplicatie gratuita sa o instalezi, apoi cand iti cere cont, selecteaza de acolo cum ca doresti un cont nou, astfel vei avea posibilitatea sa nu selectezi vreo metodata de plata. Deci nu e necesar sa ai un card. Un raspuns oferit de service-ul de telefone si tablete www.repargo.ro