| OnePiece a întrebat:

Apple si Samsung sau firme chinezesti precum Huawei, Xiaomi, Meizu, OnePlus?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tot china sunt toate

| CPAElites a răspuns:

Apple - Fabricat de o companie Chinezeasca pe nume FOXCONN.
Samsung - Porcarii la supra pret, au inceput sa faca telefoane care se strica din primele luni de utilizare.
Huawei, Xiaomi, Meizu, OnePlus - Telefoane foarte bune raport pret/performanta/calitate, componente produse de FOXCONN si alte comanii, au preturi foarte mici pentru ca ei nu au cum sa abuzeze de renume asa cum fac cei de la Samsung.
PS : In ultimii ani, guvernul Chinez a pompat miliarde de dolari in Fabrici ce produc semiconductori, display-uri etc.
In 2017 trebuie sa fi redus rau sa crezi ca Brandul face telefonul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate primele 3 firme fac telefoane bune, posibil si Xiaomi. De ultimele 2 nu am de comentat. Eu prefer Samsung, dar imi place si Huawei. Si Apple este mai bun, dar telefoanele lor sunt mai scumpe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea sunt cele mai bune la momentul actual, mai putin Meizu.

| Bernardus a răspuns:

Firmele chinezesti mai mari, ca cele pe care le-ai enumerat sunt mai bune ca alea mari. Am un oneplus one si nu am ce-i reprosa, e un telefon fff bun, si merita toti banii, si al fel e si la celelalte firme. Apple si Samsung sunt mult prea overpriced

| CPAElites a răspuns (pentru Bernardus):

Uite pe cineva care a inteles cum sta treaba happy
Ma bucur ca mai exista oameni ca tine care nu crede in ce spun altii.

| xSega a răspuns:

Eu zic Huawei

| Necunoscutu92 a răspuns:

Pai mai nou :jucarii componente pc mobila telfoane electronice electrocasnice aia fabrica tot ce exista cred ca si satelitul si navele spatiale de la nasa sunt facute de aste

| RaulAndrei2002 a răspuns:

Samsung

| CristiTraian a răspuns:

Apple rulz