| Andrei123Aa a întrebat:

Ar trebui sa imi fac griji cum sa incarc corect telefonul? Cu baterie litiu polymer. Are "memorie" adica stie la cat am lasat-o sau are un nr de cicluri

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce telefon, dacă se poate...

| Andrei123Aa explică (pentru sierra1):

Nova 5t de la Huawei

| sierra1 a răspuns (pentru Andrei123Aa):

E un model nou, totul e automat deci nu te preocupa!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu au memorie si nu depind de numarul de incarcari. Poate fi setata asta din softul telefonului. Producatorii au interesul sa cumperi alta si, daca-i posibil, cu telefon cu tot. Este bine sa nu le lasi sub 25% la descarcare si sa nu depasesti 80% la incarcare.

| Wr3nch a răspuns:

Nope. Ideal ar fi sa il incarci pana la 80% si sa nu il lasi sa scada sub 20%.