| J0B0MAT a întrebat:

Are cineva abonament la Digi? Ce parere aveti, merita? Aveti semnal bun la net si in zona rurala?

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Deci, daca ai abonament la Digi, din cate mi-a spus cineva, in momentul in care ramai fara semnal, iti intra Vodafone, e un parteneriat, nu stiu cum sa iti explic, dar te vei conecta prin Vodafone si nu vei plati nimic suplimentar. Asta in cazul in care Vodafone are semnal acolo, in munte sau intr-un tunel probabil vei ramane complet in afara retelei.
Uite ce am gasit, e posibil sa fie vorba doar despre internetul pe telefon: http://www.zf.ro/......a-12950477

18 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Mai nou astia de la DIGI au bagat o chestie cum ca dacaca ramai fara semnal, iti intra Vodafone si o sa poti vorbi sau sta pe internet cu aceleasi tarife ca si la DIGI.

| J0B0MAT explică (pentru suffarstar):

Nu inteleg..cred ca mintea mea ruleaza mai incet azi. poti sa detaliezi, te rooog?

| suffarstar a răspuns (pentru J0B0MAT):

Deci, daca ai abonament la Digi, din cate mi-a spus cineva, in momentul in care ramai fara semnal, iti intra Vodafone, e un parteneriat, nu stiu cum sa iti explic, dar te vei conecta prin Vodafone si nu vei plati nimic suplimentar. Asta in cazul in care Vodafone are semnal acolo, in munte sau intr-un tunel probabil vei ramane complet in afara retelei.
Uite ce am gasit, e posibil sa fie vorba doar despre internetul pe telefon: http://www.zf.ro/......a-12950477

| suffarstar a răspuns:

Cel mai bine este sa intrebi un operator, acesta iti va explica mai pe larg.

http://www.rcs-rds.ro/asistenta/acoperire-servicii-digi?t=mobil

| J0B0MAT explică (pentru suffarstar):

Multumesc mult

| suffarstar a răspuns (pentru J0B0MAT):

Cu placere big grin

| iSwag a răspuns:

Am niste cunostinte care au. Toti il lauda, zicand ca e bun, ca bla-bla, ca vorbesti 3 ani cu 2 lei, etc. Dar niciunul nu are semnal la tara laughing. Net nu au nici in zonele periferice ale oraselor.

| J0B0MAT explică (pentru iSwag):

Nu stiu, mie mi-au zis unii ca au semnal bun la net.Eu sunt la Orange si nu prea am semnal la net si mi-am luat si o gramada de tepe de la ei.Ma gandesc ca digi nu poate fi mai prost decat Orange sau macar e la fel de prost, dar macar mai ieftin.

| iSwag a răspuns (pentru J0B0MAT):

Orange e prost? Sa vezi cum e la telekom laughing

| J0B0MAT explică (pentru iSwag):

Da e prost, cel putin pentru mine si nu nu vreau sa vad

| iSwag a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu m-as fi gandit happy. Ia incearca tu telekom pentru o luna si o sa vezi ca Orange e bestial.

| J0B0MAT explică (pentru iSwag):

E bestial de p...

| iSwag a răspuns (pentru J0B0MAT):

Pai ce nu-ti place la el?

| J0B0MAT explică (pentru iSwag):

Pai.nu au semnal la net si cand au se incarca greu, minute in alte retele putine, imi blocasera numarul de doua ori 'din greseala' si am dat o gramada de telefoane la ei si nimeni nu stia sa faca nimic, inventau tot felul de minciuni ca nu se poate nu stiu ce, cand voiam ceva, iar apoi cand le ziceam ca vreau sa imi inchid abonamentul imediat se apucau sa imi faca oferte ca sa raman la ei...chestii de astea.Sa nu mai zic de preturile exagerate pe care le au pentru niste servicii de nimic.

| iSwag a răspuns (pentru J0B0MAT):

Eh, se mai intampla Oricum, tot mi se pare mai buna ca telekom. Daca vrei internet neaparat ia-ti vodaphone. Se dau ei mari prin reclame, ca 4G, ca si Ciobanu cand e cu " uăile " are net ca nu stiu mai ce.

| J0B0MAT explică (pentru iSwag):

Si la pomu' laudat...

| iSwag a răspuns (pentru J0B0MAT):

Pomu' laudat sapa groapa altuia.

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Am Digi de cateva luni (abonamentul Digi Optim 2). N-am avut nicio problema cu semnalul (am fost la Brasov si ma uitam la seriale in mers laughing ). Probleme cu semnalul nu cred ca vei avea in zona respectiva.

| Krixxus a răspuns:

Are semnal, eu zic ca merita