| bubu12234 a întrebat:

Are cineva abonament telefonie la telekom? am vazut ca au preturi bune la telefoane, dar nu stiu mai nimic despre cum functioneaza aceasta retea. As vrea sa stiu, mai exact, cum sta treaba cu facturile, semnalul si telefoanele lor.
Multumesc anticipat!

13 răspunsuri:
| bubu12234 explică (pentru RAY):

Dar euro merge cu schimbul valutar sau au ca la Orange, de 6 lei euro?

| RAY a răspuns (pentru bubu12234):

Cam da 6 ron euro

| bubu12234 explică (pentru RAY):

Despre telefoane stii sa imi spui ceva? sunt ok?

| RAY a răspuns (pentru bubu12234):

Depinde de telefon

| bubu12234 explică (pentru RAY):

As vrea sa imi fac abonament de 45 euro pentru iphone 8 64gb, ma gandesc ca e ok telefonul. nu stiu ce sa zic

| RAY a răspuns (pentru bubu12234):

Mai bine iphone x ca e mai bun decat 8

| bubu12234 explică (pentru RAY):

E prea mare, nu ma descurc cu telefoanele mari deloc. ori 8 ori SE

| RAY a răspuns (pentru bubu12234):

Atunci 8

| bubu12234 explică (pentru RAY):

Si la ei vin tot codate?

| RAY a răspuns (pentru bubu12234):

Necitit 07.08. 2016, 07:01
#2
AWY
Senior Member

Avatarul lui AWY
Nou
Nu sunt blocate în rețea.
Am luat de la ei mai multe telefoane la prelungire de abonament si nici unul nu a fost codat in rețea.

https://www.mygarage.ro/......a-lor.html

| bubu12234 explică (pentru RAY):

Momentan sunt la Vodafone si pentru ca ca e prima data cand am facut abonament si nu mai stiu ce conditii, imi cereau 500 lei garantie la iphone SE, si am renuntat la idee. am abonament fara telefon si mai am putin pana la prelungire, nu as vrea sa mai prelungesc nimic. mi-a facut doar pe un an ca sa imi pot lua telefonul dorit, dar nu mi se pare normal sa ceara asa garantie asa mare. cu abonament de 49 euro

| Bondarel99 a răspuns:

O sa ajungi sa platesti de 2-3 ori prețul telefonului la sfârșit. 45 euro e foarte mult.
Mai bine îți iei in rate la eMAG și cu tot cu cartela Telekom prepay de 5 euro pe luna scapi mult mai ieftin fata se ce primesti la abonament.