| MaryCv a întrebat:

Are cineva Huawei P20 (simplu)cel cu 128 Gb? Cat va tine bateria la un astfel de telefon? Eu am am unul și am fost dezamăgit pentru ca într o noapte l-am lăsat cu 35 la suta și dimineață era gol.Voi aveți probleme cu el?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu e normal ca telefonul sa consume in stand by mai mult de 1-2 %
Daca toata lumea avea aceeasi problema cu el il scotea de pe piata.
Daca ai garantie mergi la service. De fapt mergi si daca nu are garantie. Desi nu cred ca ar ajuta cu ceva schimbatul bateriei, alta e problema.
Poate a fost un caz izolat si daca acum nu mai ai probleme cu bateria nu are rost sa te complici momentan.

| SkenWell a răspuns:

Personal nu dețin telefonul dar trebuie dus in Service garantie daca ai actele pentru ca nu este normal.Eu am Samsung A6 Plus și mi se duce de seara până dimineață adica de la ora 23-06 maxim 3%
Oricum telefoanele din vremea asta nu prea le mai tin bateria mai puțin cele Battery Phone de asta se încarcă și rapid.

| Greg_Greg_1985 a răspuns:

Depinde de cat timp il ai... Si al meu a facut fite la inceput cu bateria dar dupa am vazut ca a fost foarte ok