| SkatePunkk a întrebat:

Are cineva idee de ce nu îmi funcționează internetul pe telefon? ( Date mobile )
Am 20 gb desii atunci când apelez la serviciile *133# nu imi comunica nimic despre internet. Menționez că sigla 4G apare în bară, dar nu funcționează... Am întrebat alte persoane abonate pe rețeaua Orange ( preepay ) si le merge thinking

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai dă-i un restart la telefon. Daca tot nu vrea, mergi la un centru Orange.

| gelu1970 a răspuns:

Probabil nu ai configurația APN corectă.

| Bizon95 a răspuns:

Https://www.orange.ro/help/setri-internet-pe-mobil-144
ai facut setarile astea?
sau da telefon la serviciu client si ei iti trimit un SMS pe care il instalezi si it iface setarile automat

far asta, NU are cum sa mearga!

| SkatePunkk explică (pentru Bizon95):

Mă uitam la un film pe date. Dintr-o dată s-a oprit și nu mai mergea... E prima dată când pățesc.

| Bizon95 a răspuns (pentru SkatePunkk):

Aha
1. e Orange, sunt la concurenta cu Telekomul ca fiind cel mai PROST provider de telefonie mobila din tara asta
2. reseteaza complet din telefon network-ul
3. incearca sa te duci 2km mai incolo ca sa schimbi celula de GSM
4. baga cartela in alt telefon, si vezi daca merge (atunci e telefonul de vina)
5. baga alta cartela in telefon (eventual de la altceva, NU Orange), atunci e cartela/abonamentul de vina

DA TELEFON LA SERVICIUL CLIENTI... AI DREPTUL ASTA
si daca nu rezolva problema, arunca-le in fata:
daca nu ai net, la ce mai platesti abonamentul

| cfrtobias a răspuns:

Pai daca nu arata internet la cronos poate nu ai in rest incearca sa repornesti telefon sau sa iti faci setari de internet din nou daca nu iti merge dupa repornire telefon

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Te asteptam, in sectiunea de mesaje private, cu numarul de telefon, pentru a verifica situatia contului.
O zi buna,
Orange Helper

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la relații clienți Orange sau scrie email lor. Totuși recomand apel către relații clienți, soluție de rezolvare mai rapidă. Pe email durează pana la trei zile pana în răspunde. Sau mergi mâine dimineață la Orange store și zici problema acolo.