| kb9 a întrebat:

Are cineva idee de ce pe un Redmi 9 cu MIUI 11, cand dau "cauta actualizari", nu imi da MIUI 12 si imi zice ca "nu sunt disponibile actualizari"? Redmi 9 stiu ca a primit de mult update la MIUI 12, chiar Xiaomi a anuntat, ce sa fac ca sa apara? Si nu, nu vreau sa downloadez ceva patchuri pline de virusi de pe net.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Https://gadget.ro/......ualizarea/
La noi apare mai târziu. În India și alte țări apare mai repede. Și mai repede apare în China. Dar la noi ajunge cel mai greu. Dacă schimbi regiunea din telefon (cu India), s-ar putea să-ți apară miui12. Dar eu zic să mai aștepți, și să instalezi versiunea pentru Romania, Europa. Altfel pot apărea probleme chiar la semnalul telefonic care diferă de alte țări din afara Europei.
Conectează telefonul la wifi și inchide datele mobile. Probabil și acesta să fie un motiv pentru care nu îți apare pe telefon actualizări.
Eu am redmi note 5 Ai cu miui 11; și nu o am miui12 pe el. Nu-mi vine să-l schimb pentru că merge bine.

| kb9 explică (pentru anonimg):

Pai asta e ideea, xiaomi a lansat miui 12 global pe redmi 9 chiar din primul val si vreau sa aflu cum il primesc si eu.

| anonimg a răspuns (pentru kb9):

Caută actualizările doar atunci când telefonul este conectat la wifi, și când datele mobile sunt dezactivate.