| costin95 a întrebat:

As avea si eu nevoie de ajutorul vostru.

La portare la Telekom, au oferte foarte bune la telefoane. Nu stiu ce sa aleg intre un Huawei P8 lite si un Samsung galaxy S5. Ma intereseaza:
- pozele
- sa nu faca lag (aici imi e cam frica de Samsung, sunt patit),
- sa duca orice aplicatie/joc care e acum pe piata si care va fi si in viitor (am inteles ca samsungul e pe 32 biti si acum incep toate sa fie pe 64 sau ceva)
- sa tina bateria cel putin o zi la utilizare normala (facebook, wapp, Instagram, 1-2 jocuri + internet activ tot timpul)
- sa ma tina ~ 2 ani (sunt bland cu telefoanele)
Vreau o parere de la persoane care stiu cum stau treaba, nu vreau sa veniti sa-mi spuneti "I-ati Samsung, e cea mai tare marca" sau chestii asemanatoare. Vreau pareri legate de partea hardware cat si software.

Va multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S5 (32GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Ambele sunt destul de diferite. De la preț până la specificații. Eu îți recomand să alegi S5. Dar dacă vrei un telefon bun la același preț ca și S5 atunci îți recomand LG G3.

| costin95 explică (pentru OnuOnulică):

Daca il au in oferta de portare, cred ca o sa iau g3 poate chiar g4 daca trebuie sa adaug cel mult 200 lei. Pe g3 sunt pornit de ceva timp, singurul lucru care ma dezamageste este bateria...

| spinteca a răspuns:

S5 clar

| costin95 explică (pentru spinteca):

De ce este atat de clar? Imi poti da mai multe detalii te rog?

| AmiAmiAmi a răspuns:

Samsung galaxy s 5 Crede-ma

| costin95 explică (pentru AmiAmiAmi):

Imi poti spune de ce esti atat de sigur? Deti si tu un s5? Daca da, cum este experienta ta cu el? Sau daca nu detii, imi poti da cateva avantaje pro/contra macar sa stiu ce cumpar?

| AmiAmiAmi a răspuns:

Da am, daca il scapi in apa provabil sti ca rezista 15 secunde,da,e adevarat, aplicatiile merg ft bine, fotografiile se vad impecabil, totul este foarte frumos, merita cumparat!winking