| Alexboss121 a întrebat:

As dori sa achizitionez un s8 la mana a doua, am bugetul de 800-1000 lei as merge pe olx se mai dau tepe in ziua de azi, nu stiu ce sa fac? crying(

Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Ști ce să faci?
1 verifica wi-fi ul
2 verifica semnalul
3 verifica ecranul sa nu aibe pixeli morți, pete pe ecran, dungi etc
4 pune o cartela pe care sa și net și uitate la procentajul bateriei la cate minute scade cate un procent, daca scade din 2 in 2 minute sau din 3 in 3 minute telefonul are probleme serioase cu bateria și nu tine.
4 verifica difuzotul, apelează pe cineva să vezi dacă se aude clar și bine
5 verifica cum se mișcă daca e fluid daca se mișcă slow e o problema
6 verifica daca nu are blink
7 verifica daca incarca bine
8 verifica daca accesoriile sunt originale
9 verifica daca are zgârieturi pe display sau pe rama, spate
10 baga cod sa vezi daca este fake sau nu, de regula nu prea am văzut Samsung s8 sa fie fake nu prea găsești. Cam atât, îți doresc bafta și dacă e să nu fie bun îl dai mai departe.

15 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Țepe poți sa iei dacă nu verifici bine produsul înainte sa îl cumperi.

| cfrtobias a răspuns:

Cauta pe Facebook si poate gasesti din orasul tau, aici https://www.facebook.com/marketplace/?ref=bookmark

| Bruno92 a răspuns (pentru cfrtobias):

Nici cu alea nu poți fi sigur că sunt perfect functionabile. totul depinde de norocul cumpărătorului

| cfrtobias a răspuns (pentru Bruno92):

Pai zice sa le foloseasca sau baga coduri sa vada daca nu e fake telefon

| Bruno92 a răspuns:

Și eu vreau sa îmi iau s8 Man da parca mi târșă puțin laughing eu 900 dau pe el are și de ăla wireless ce încarci cu el are toate accesoriile da am o reținere, pe olx l-am găsit și eu.e la risc fiind secound te riști... La banii ăștia un tel foarte bun e LG 30 e mai bun ca s8 chestia e că nu ști peste ce tepar dai

| Bruno92 a răspuns:

Cumparal de la o fata și spune-i că dacă nu e bun îl dai înapoi

| christall a răspuns:

Vine black friday in toamna.

| morfeo a răspuns:

S8 e un telefon vechi, daca tu cumperi de la cineva care l-a folosit 2 ani sa zicem, cu bateria aia de 3000mah nu o sa te tina nici juma' de zi. Ia un telefon nou de pe eMAG ca gasesti la 1000lei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru morfeo):

Adevarat, dar ai uitat ca romanul vrea sa-si dea aere ca are S8? Si de la Samsung, exista telefoane mult mai bune si ieftine dar nu au S in nume si nu se pot da mari cu ele.

| Nume6 a răspuns:

Cică dacă se mai dau ţepe laughing la banii ăia merge să îţi iei un telefon nou nouţ tot marca Samsung. Decât să îţi iei unul alt tip dar la mâna a doua și să îţi meargă 2 zile. Recomand un j5, are un prieten. Îi merge super, si arată și bine.

| Bruno92 a răspuns (pentru Nume6):

Am avut 3 teluri de la j5 cel din 2017 e ok la baterie da in rest nu se compara cu s8, numai căștile de la s8 costa cât un j5 ...costa undeva la 100 de dolari când o apărut telul. S8 are un display demențial care creează dependenta j5 nici măcar full HD nu e. La capitolul sunet in căști iar e demențial fata de j5

| Nume6 a răspuns (pentru Bruno92):

Da men dar tu bugetul ăsta il ai, ia unul atunci la mâna a doua de pe olx cum ziceai, noi nu iti putem garanta ca nu iti iei teapa, dar asta e strict ceva ce tine de norocul tău. Daca nu vrei sa te risti, iei un j5 cum am zis nou

| Bruno92 a răspuns (pentru Nume6):

Aaa. da la banii ăștia poți să îți iei j5 2017, chiar cu 600 îl iei sigilat. Eu unu îmi asum și da așa e depinde de noroc, eu ziceam că s8 e in tel super da și daca va funcționa bine cu bateria tot va avea probleme relativ mici sau mari.nou e 2500 de lei un s8 nu merita. când îți cumperi un tel de pe olx e ca la loterie. Eu am redmi note 8 e un tel super l-am găsit la 600 sigilat pe olx e mult peste j5 da nu găsesc căști care sa se audă beton... Am căști de la jbl de calitate și se aude slăbuț.la s8 vine in pachet cu căști demențiale numai căștile costa 100 de dolari

| Alexboss121 explică (pentru Bruno92):

Poti da un link te rog cu castile alea?

| Bruno92 a răspuns (pentru Alexboss121):

Pai se numesc AKG le găsești la 50-100-150 de lei pe olx depinde.
Acum s-au ieftinit uite : https://www.google.com/......https?/url