| grigore12 a întrebat:

As dori sa comand un iphone de pe Aliexpress,nu stiu daca acele iphone-uri sunt originale, a mai comandat cineva?

4 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

De pe Aliexspress mergi pe incredere.
Si-a comandat un prieten o husa S-View, pentru un S5, si cica husa era waterproof, am mers la piscina si s-a luat el smecheras sa faca o poza sub apa. Pai nu i-a iesit schema, si sub husa a intrat apa... In 2 zile l-a aruncat la gunoi. laughing Ciudat era ca avea "certificat" de originalitate.
Deci nu stii ce cumperi de acolo, plus ca ajung destul de tarziu.

Asa ca mai bine dai banii aici, decat sa dai acolo cu 100-200 dolari mai putin si sa iti iei o m...e mare. Zic eu, acum tu alegi.

| grigore12 explică (pentru Pool77):

Multumesc pentru sfat

| marcflo a răspuns:

Buna
In principiu nu sunt originale, dar oricum inainte sa comanzi vezi ce am scris mai jos.
Am aproape 100 de comenzi facute pana acum si continui sa comand. Sunt chestii foarte faine, de calitate si foooarte ieftine.
Ca sa stii exact ce si cum citeste aici: http://doy.ro/cum-cumpar-cum-comand-cum-platesc-ghid-aliexpress/
Si dupa ce ai citit ghidul aliexpress explicat pas cu pas, citeste si cateva sfaturi foarte utile aici: http://doy.ro/7-sfaturi-pentru-aliexpress/
Spor la cumparaturi :)

| grigore12 explică (pentru marcflo):

Multumesc pentru raspuns