| Josephinno a întrebat:

As dori sa imi cumpar un telefon de la Allview, cred ca Allview Soul X1 si as dori sa va cer niste sfaturi, este buna aceasta firma, sunt telefoane care nu se strica repede? As dori sa ma tina in jur de 1 an jumate-2 ani.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon este performant ( şi de rezistent ), la un preţ accesibil - vezi specificaţiile tehnice şi diverse magazine & preţuri la linkul :
http://www.gsmarena.com/allview_x1_soul-5996.php

http://www.allview.ro/......cificatii/

http://www.compari.ro/telefoane-mobile-c3277/allview/x1-soul-p204363139/

Toate cele bune.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am de la ei un V1 Viper. Merge frumos dar nu-l mai pot lega la PC. Nu cred ca sunt rele. Pentru aiuriti: nu sunt facute in Romania ci in China ca 90% dintre telefoane.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Eu am Allview Soul X1 cam de 6 luni si pe mine pana acum nu m-a dezamagit, nu mi s-a blocat nicioadata ( bine, eu nu prea ma joc pe el, iar daca ma joc, am jocuri mici, gen solitaire).
Eu am ales acest telefon mai mult pentru memoria interna. Bateria tine cam 1 zi, dar conteaza cat de tare este luminozitatea( eu il pun pe modul automat) si ce faci cu el, cat de mult te joci la el, si daca ai wi-fi pornit ( la mine sta non-stop wi-fi-ul).
Un mic sfat, sa ii cumperi o husa de preferat tip flip, nu e rezistent la socuri, mai ales spatele ( l-am scapat in primele zile si sa sfaramat un pic spatele).

| bogabogdan a răspuns:

Salut, sunt rezistente telefoanele, multa lume zice ca sunt facute in Romania sunt praf is ca romanu etc. laughing dar sunt chiar foarte bune doar ca. camera din fata e cam naspa si la cazaturi nu e asa rezistent in rest e super ok big grin

| Josephinno explică (pentru bogabogdan):

Merci, pe mine nu prea ma intereseaza camera, ma intereseaza mai mult de aplicatii si voiam sa stiu daca este cat de cat de durata daca am grija de el...

| bogabogdan a răspuns (pentru Josephinno):

Salut, te asigur ca duce bine aplicatiile merge asphalt 8 lejer si multe altele. Daca ai grija de el ii pui husa etc nu are de ce sa ti se strice, si bateria e destul de buna.