| DelphhiN a întrebat:

As dori sa stiu... daca o persoana detine o cartela de Orange, fara credit cu roaming-ul activat si pleaca in Danemarca eu fiind in Romania avand aceeasi cartela de Orange si minute in retea internationale Europa pot suna acea persoana ea neavand credit?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu are credit nu poti, pentru ca cel aflat in roamning este taxat si cand suna si cand primeste un apel

| SasNetRomania a răspuns:

Nu poti. acea persoana trebuie sa aiba credit sau min int.

| Cristizz21 a răspuns:

Depinde, daca ai minute doar pe fix nu, pentru ca din cate imi amintesc tie iti va lua din minutele tala normale Orange iar lui din credit. Daca ai min internationale pe mobil nu stie sigur, e posibil sa mearga, poti suna la Orange si iti spun ei sigur.