| Jocuri_Pentru_1996 a întrebat:

As dori sa stiu daca un Samsung Galaxy S4 i9505 are nevoie de formatare a baterie?

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Bateriile cu Li-Ion nu mai trebuiesc formatate!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bateriile de la telefoanele noi NU se mai formatează!

Vezi instrucţiunile de folosire a acumulatorilor Li-Ion la linkul : http://www.f64.ro/......009new.pdf

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu mai trebuie sa il formatezi.

| MskDesign a răspuns:

Nu ai nevoie de formatarea bateriei. Dupa prima deschidere a telefonului, se consuma bateria pana sub 15 la suta si se pune la incarcat.Cand telefonul te anunta ca este incarcat 100% trebuie sa il scoti de la incarcat. Sfatul meu este ca in timpul incarcarii sa nu folosesti telefonul.