| Georgica03 a întrebat:

As vrea sa achizitionez telefonul AKAI Hero iar daca unul dintre voi il detine sa imi spuna si mie cum se misca pe web,in jocuri, pe youtube, cat tine bateria si chestii dintre astea.
Si daca merita sa il cumpar?

Răspuns Câştigător
| MattBiitches a răspuns:

Hei! Nu detin acest telefon, nici nu am auzit de el pana acum, dar m-am informat si parerea mea este ca nu prea merita a fi cumparat.

O sa ma bazez mai mult pe ce ai mentionat tu ca te intereseaza la un telefon.

Web browsing-ul nu ar trebui sa fie o problema, la fel si youtube-ul. Pentru jocuri in schimb nu stiu ce sa zic. Are un procesor grafic mali-400. :|

https://www.youtube.com/watch?v=M7H55EmBKl0
Aici poate iti faci o parere despre acest gpu, fiind comparat cu un adreno 320 de pe un Nexus 4.

Bateria este de 1350mAh. Si nu stiu ce sa zic despre asta.
De exemplu, am in casa doua telefoane Samsung Galaxy S Duos care au bateria putin mai maricica, adica 1500mAh. Si e varzaa. Iar AKAI Hero asta, are ecranul mai mare decat S Duos, are rezolutia putin mai mare, si bateria mai mica... Iti dai seama ce ar iesi din asta. Ma rog, acum depinde si de procesor si de interfata.

Versiunea de android este kit-cat si pot sa jur ca nu va mai primi un update, din pacate.

Daca vrei un telefon doar pentru a mai citi stirile din cand in cand si pentru a face poze modeste, iti recomand acest telefon.

Dar dupa mine, nu merita deloc cumparat, insa daca tii neaparat sa achizitionezi un telefon, ai putea sa spui si bugetul, asa poate iti gasim ceva mai bun si mai pe placul tau :)

Te salut! ^_^

1 răspuns:
| Bibiaby a răspuns:

Deci,acest telefon il detin eu si este foarte bun.Merge bine pe net si pe jocuri bateria este buna, doar sa o incarci atunci cand se descarca e tot.DA MERITA

happy