| sheamus12 a întrebat:

As vrea sa aleg un telefon cu Windows Phone si mai exact Nokia Lumia 525. Merita?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
De meritat merită % e foarte bun.

| Anonymus5 a răspuns:

Buna seara,
Shemanus12, trebuie sa iei in considerare ca daca iti place la nebunie designul telefonului si esti un fan Windows OS si vrei neaparat sa iei mereu Office si restul facilitatilor Windows cu tine pe o versiune mobila, atunci poti alege un Nokia Lumia, avand in vedere ca are un ecran destul de generos, si nu are un pret chiar exagerat.
Legat de specificatiile tehnice, telefonul este dotat cu un procesor QualComm Dual Core si 1GB Ram, zic eu suficient.
Telefonul este destul de bun, si chiar similiar cu Nokia Lumia 625, si acesta este chiar in avantaj in comparatie cu 625, fiindca 625 are doar 500MB Ram, ceea ce ar putea sa il faca sa functioneze mai "greoi", in privinta designului, 625 pare mai dragut. Legat de camera ambele au 5MPX. Legat de ecran, nu cred ca te intereseaza numarul de culori, mai mult rezistenta probabil, Nokia Lumia 525 are Scratch-resistant glass iar 625 are Corning Gorilla Glass 2, ceea ce recomand este Gorilla Glass, este mai popular, deci probabil mai bun.
In final ramane la atitudinea ta ce telefon iti alegi si cui oferi funda, dar te rog sa tii minte ca rewiewul meu nu este facut in calitate de specialist, am doar 16 aniwinking.

Cu sinceritate,
Cosmin