| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un telefon nou. As vrea sa imi iau un iphone 7 dar prietenii ma sfatuiesc sa imi iau iphone 6s +. Imi puteti spune care este mai bun. EX: Mega pixeli, Baterie, memorie interna, memorie ram, aspect. Vreau sa imi raspunda cei care se pricep la telefoane mobile

Răspuns Câştigător
| Legion7X a răspuns:

Uite aici un link cu iphone 6s plus, și iphone 7 cel puțin vezi video cum stă treaba, ce conține pachetul telefonului și alte detalii. Poți căuta și tu video-uri despre acest subiect

https://youtu.be/vgISxiE7OCw Iphone 6s plus

https://youtu.be/3ooLrkVBqOU Iphone 7

4 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Cum ar putea fi mai bun in model anterior decat un model iesit dupa?

| AdyA1998 a răspuns (pentru DenisIonut01):

Totul este posibil. Am decis. O sa imi iau iphone 7. Mi.a placut mai mult la camera si memorie dar poate sa fie si un model vechi de telfon mai bun decat unul nou. De ex un Samsung j5 pro este mai bun ca un j4 plus care este mai nou si tot Samsung j este

| DenisIonut01 a răspuns (pentru AdyA1998):

Baiete cand zici j4, e mai mic ca j5 pro? eu zic ca da

| AdyA1998 a răspuns (pentru DenisIonut01):

Nu are treaba ca este mai mic. A9 dc este mai bun ca a20. Este mai mic. J4 e mai prost ca j5 si e si mai nou. Ce vreau sa zic e ca nu conteaza anii in care sunt facute telefoanele si modelele. Unele mai vechi pot fi mai bune ca cele noi si altele mai mici pot fi mai bune ca cele noi. Si cu mine nu vb cu baiete. Baiete le spui prietenilor tai. Cred ca sunt mai mare ca tine